Nacházíte se >> Aktivity >> Závody >> Měřín

Rybářské závody v Měříně 2020

Měřínský kapr 8. ročník, veřejné závody dospělých 5.9. 2020

V sobotu dopoledne bylo nádherné počasí, ze začátku dokonce bezvětří, takže se účastníci závodu měli možnost i opálit. Letošní účast byla podobná loňské, dostavilo se 138 lovících, úplných amatérů i regulérních rybářů. Rybník byl nasazen novou osádkou ryb den před tím, tedy v pátek a tak se očekávalo, jak se ryby zachovají. Některé úseky byly na lov úspěšnější, asi podle pohybu rybího hejna. Nakonec se chytilo 78 kaprů, největšího zdolal p. Horák Jan a to 71 cm dlouhého. Celkový vítěz závodů p. Vágenknech Jiří dosáhl v hodnocení úctyhodných 1008 bodů. Vítězové byli ohodnoceni finanční částkou a věcnými cenami. Jako na každých závodech na naší vodě, si může každý závodník odnést jednoho kapra v ceně vstupného, který se nehodnotí, letos toho využilo 22 rybářů. Všichni průběžně využívali pevný prodejní stánek s domácímy klobáskami a pivkem, nebo dali přednost něčemu silnějšímu. Po celou dobu závodu se po březích pohybovaly také obsluhy s mobilním občerstvením.

Dětské rybářské závody neděle 6.9.2020

Nedělní akce na "Novém" byla zaměřena na mladší děti do 15ti let. Počasí nebylo tak vymalované jako v sobotu, což rybám vůbec nevadí a rybáři se vždy musí přizpůsobit. Ale po chladnější části dopoledne se oteplilo a bylo příjemně. Každý malý rybařík dostane na úvod Fruko a Tatranku, aby si osladil život, pokud by mu ryby nebraly. Dětí chytalo letos celkem 68 a s rodiči a různým doprovodem obsadili s většímy odstupy celý rybník. Kromě cejnů, kteří se účastní každých závodů se chytaly pěkné ryby. Místní borec Leoš Kašpar a kapr 85cm, Suhas Ondřej amur 80cm, Drápela Matěj amur 69cm a jesetera 94cm zdolal Onřej Klíma. Celkem se ulovilo 78 ks kapra, některé si ti úspěšnější samozřejmě odnesli domů. Nejlepší lovci byli ohodnoceni poháry a věcnými cenami. Místní rybník díky přístupným a perfektně udržovaným břehům je prostě nejlepší.

Děkujeme tímto všem malým i velkým za účast a zveme na naše další akce v příštím roce. Předpokládaný termín je opět začátek září, bude to včas na Internetu.

  • Fotogalerie Dětské závody a výlov Polovce